۱۳۹۳ فروردین ۹, شنبه

بیان امام درباره [گروهی از مقربان درگاه خداوند بعد از مرگشان نه وارد بهشت می شوند و زندگی برزخی نیز نداشته و آن را درک نمی کنند...]

اضغط على الصورة لفتحها بصفحة مستقلة 
بیان امام درباره
 [گروهی از مقربان درگاه خداوند بعد از مرگشان نه وارد بهشت می شوند و زندگی برزخی نیز نداشته و آن را درک نمی کنند...]
بسمِ اللهِ الرحمنِ الرحيمِ،
 والصلاةُ والسلامُ على كافَّةِ أنبياءِ اللهِ ورُسُلِه مِن أوَّلِهم إلى خاتمِهم مُحَمَّدٍ رسولِ اللهِ، يا أيُّها الذين آمنوا صلُّوا عليْهِم جميعاً وسلِّموا تسليماً لا نُفرِّقُ بيْنَ أحَدٍ مِن رُسُلِه ونحن له مُسلِمون، أمّا بعدُ..
درمورد زندگی برزخی دسته ای از کسانی که "خداوند آنها را دوست دارد و آنها نیز خداوند را"
(یحبهم الله و یحبونه) 
اطلاعات بیشتری را برایتان عنوان می کنیم. این دسته بعد از مرگ زندگی برزخی نداشته و آن را حس نخواهند کرد. علت آن هم این است که این گروه با بهشت خداوند و حوریان و قصرهای بهشت راضی نمی شوند مگر آنکه رضوان خداوند – حبیب قلبشان-متحقق شده و دیگر حزین نباشد.لذا بعد از مرگ زندگی برزخی نخواهند داشت.مرگشان مانند کسانی است که قبل از برانگیخته شدن رسولان خداوند از دنیا رفته باشند. این افراد نیز حیات برزخی ندارند وچیزی از آن درک نمی کنند ، چون قبل از برانگیخته شدن رسولان خداوند در میان مردمشان از دنیا رفته اند.این افراد حیات برزخی نداشته و بخواب می روند به همین دلیل هم هست که برانگیخته شدنشان باعث تعجب و شگفتی آنها شده و می گویند:
{ قَالُوا يَا وَيْلَنَا مَن بَعَثَنَا مِن مَّرْقَدِنَا ۜ ۗ هَٰذَا مَا وَعَدَ الرَّحْمَٰنُ وَصَدَقَ الْمُرْسَلُونَ (52)}
صَدَقَ اللهُ العظيمُ [یس]
 
{می‌گویند: «ای وای بر ما! چه کسی ما را از خوابگاهمان برانگیخت؟! این همان است که خداوند رحمان وعده داده، و فرستادگان (او) راست گفتند!}
کسانی که می گویند:{ قَالُوا يَا وَيْلَنَا مَن بَعَثَنَا مِن مَّرْقَدِنَا} اقوامی هستند که قبل از اینکه خداوند درمیان مردمشان رسولی را برانگیزد از دنیا رفته اند، وجواب سؤال آنها را گروه دیگری از مردم که خواهند داد که خداوند با برانگیختن رسول در میانشان برایشان حجت فرستاده است . لذا در جواب می گویند:
{هَٰذَا مَا وَعَدَ الرَّحْمَٰنُ وَصَدَقَ الْمُرْسَلُونَ (52)}
صَدَقَ اللهُ العظيمُ
لذا از اینجا در می یابیم که:
اقوامی که قبل از برانگیخته شدن رسول در میانشان از دنیا رفته اند حیات برزخی ندارند و از زمان مرگ تا زمان برانگیخته شدنشان –در روز قیامت- چیزی از حیات برزخی را درک نمی کنند . اینها همان "اهالی اعراف" هستند که در بین بهشت و جهنم قرار دارند. "اصحاب یمین" نیز که قرار است بعد از رسیدگی به اعمالشان به بهشت رفته و از روزی بی حساب خداوند برخوردا شوند نیز حیات برزخی ندارند. گروهی از بندگان مقرب خداوند نیز چنین هستند . در کتاب خداوند برای این گروه که تعداد کمی از مردمان متأخرندو مورد محبت خداوند بوده و آنها نیز او را دوست دارند"يُحِبُّهم اللهُ ويُحبُّونَهُ" ذکری از حیات برزخی نیامده است.و روزی خواهد رسید که چون میهمانان گرامی در پیشگاه خداوند محشورمی شوند چراکه در نزد خداوند پیمان بسته اند تا زمانی که خداوند راضی نشود؛ به چیزی راضی نشوند و خود شاهد بر این پیمان هستند.
وسلامٌ علَى المُرسَلين، والحمدُ للهِ ربِّ العالَمين..
أخوكُم الإمامُ المَهديُّ ناصِرُ مُحَمَّدٍ اليَمانيُّ.
اضغط على الصورة لفتحها بصفحة مستقلة