۱۳۹۲ دی ۳, سه‌شنبه

فوری بیان امام مهدی ناصر محمد یمانی خطاب به جناب رییس"عبد ربه منصور هادی (متن بیان در اینجا و رابط ویدیویی آن در سایت موجود است)

اضغط على الصورة لفتحها بصفحة مستقلة 
 
فوری
بیان امام مهدی ناصر محمد یمانی خطاب به جناب رییس"عبد ربه منصور هادی 
(متن بیان در اینجا و رابط ویدیویی آن در سایت موجود است)
بسم الله الرحمن الرحيم 
والصلاة والسلام على كافة أنبياء الله ورسله وآلهم الأطهار ومن تبعهم بإحسانٍ في كل زمانٍ ومكانٍ إلى اليوم الآخر، أمّا بعد..
جناب رییس "عبد ربه منصور هادی"! به خدایی که جز او خداوندی نیست سوگند، یمن از نظر امنیتی و اقتصادی در وضعیت خطرناکی قرار دارد و دلیل آن نبودن قاطعیت درنظم و سازماندهی در نظام وعدم نظارت بر مسئولین است، شما نمی دانید ، بیت المال مسلمانان که خزانه عمومی دولت است به نام پروژه ها و طرحهای موهوم ، چگونه به غارت می رود.بیشترین روشی که برای به تاراج بردن خزانه عمومی بکار می رود، روش کثیفی است که در طی آن هزینه اجرای یک طرح راهسازی یا طرح هایی از این دست را اعلام می کنند و سپس مشخصات آنرا منتشر می نمایند تا بودجه پروژه با توجه به مناسب بودن طرح با مخارجش تصویب شود آنگاه ازراه جراید مناقصه اعلام کرده و از پیمانکارها می خواهند پیشنهاد خود را ارائه دهند و با یکی ازپیمانکار در خفا بر سر پیشنهادی به توافق می رسند که مطابق طرح اعلام شده نیست.به این ترتیب هزینه پروژه از خزانه عمومی اختلاس می شود.
مهم این است که مسئولین و ناظران و مجری طرح همگی در این تقلب (غش در معامله)در باره نقشه پروژه هم دست هستندو می دانند طرح طبق نقشه کشیده شده اصلی اجرا نمی شود. طرح با نصف هزینه اختصاص داده شده به انجام رسیده و نیم دیگر بین مسئولین دولتی و ناظران پروژه و پیمانکار –در ازای تن دادن به تقلب و فریب- تقسیم می شود! لعنت خداوند بر کسانی باد که در حق مسلمانان غش انجام داده و اموال آنها را به غارت می برند. لعنت بزرگ خداوند بر آنان باد. ما تنها یکی از صدها روشی که برای غارت اموال عمومی استفاده می شود را توضیح دادیم، چنین فساد اداری تا بحال همانندی نداشته است
جناب رییس! به خداوند واحدی که جز او خدایی نیست قسم که خزانه عمومی در معرض سرقت و تاراج قرار گرفته وبه صورت گسترده ای اختلاس می شود ؛ ما مطمئن هستیم اگر وضع به همین ترتیب پیش برود و فساد ادرای بدینگونه که هست ادامه پیدا کند، دولت قادر به پرداخت دستمزدها نخواهد بود ویا ناچار می شود قیمت فرآورده های نفتی را بالا ببرد و وضعیت مردم فقیر یمن این اجازه را نمی دهد . کار حتماً به انقلاب کشیده و وضعیت بدتراز این خواهد شد.
رییس محترم و گرامی ،"عبد ربه منصور هادی"، نصیحت حق مرا بپذیر:
به خداوندی که جز او پروردگاری نیست قسم، تنها راه برقراری عدالت و نظم وسرو سامان گرفتن امور، اجرای بدون ترحم حکم عادلانه و غیرظالمانه است. حدود خداوند را در مورد مفسدین اجرا کن و در راه خداوند از سرزنش هیچ شماتت گری نترس.
ای مرد توجه کن نبی خداوند سلیمان چگونه یکی از پرندگانی را که جزو سپاهیانش بود مورد تهدید قرار داده و چه وعده ای به او می دهد . به سخن نبی خداوند سلیمان که صلوات و سلام بر او باد توجه کن ؛ او نبی خداوند است وزمانی که به دنبال پرنده گشته و می بیند بدون گرفتن اجازه غیبت کرده است می گوید. خداوند تعالی می فرماید:
{وَتَفَقَّدَ الطَّيْرَ فَقَالَ مَا لِيَ لَا أَرَى الْهُدْهُدَ أَمْ كَانَ مِنَ الْغَائِبِينَ (20) لَأُعَذِّبَنَّهُ عَذَاباً شَدِيداً أَوْ لَأَذْبَحَنَّهُ أَوْ لَيَأْتِيَنِّي بِسُلْطَانٍ مُّبِينٍ (21) فَمَكَثَ غَيْرَ بَعِيدٍ فَقَالَ أَحَطتُ بِمَا لَمْ تُحِطْ بِهِ وَجِئْتُكَ مِن سَبَإٍ بِنَبَإٍ يَقِينٍ (22) إِنِّي وَجَدتُّ امْرَأَةً تَمْلِكُهُمْ وَأُوتِيَتْ مِن كُلِّ شَيْءٍ وَلَهَا عَرْشٌ عَظِيمٌ (23) وَجَدتُّهَا وَقَوْمَهَا يَسْجُدُونَ لِلشَّمْسِ مِن دُونِ اللَّهِ وَزَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطَانُ أَعْمَالَهُمْ فَصَدَّهُمْ عَنِ السَّبِيلِ فَهُمْ لَا يَهْتَدُونَ (24) أَلَّا يَسْجُدُوا لِلَّهِ الَّذِي يُخْرِجُ الْخَبْءَ فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَيَعْلَمُ مَا تُخْفُونَ وَمَا تُعْلِنُونَ (25) اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ (26) قَالَ سَنَنظُرُ أَصَدَقْتَ أَمْ كُنتَ مِنَ الْكَاذِبِينَ (27)}
صدق الله العظيم [النمل]
{(سلیمان) در جستجوی آن پرنده برآمد و گفت: «چرا هدهد را نمی‌بینم، یا اینکه او از غایبان است؟! (۲۰) قطعاً او را کیفر شدیدی خواهم داد، یا او را ذبح می‌کنم، یا باید دلیل روشنی (برای غیبتش) برای من بیاورد! (۲۱) چندان درنگ نکرد (که هدهد آمد و) گفت: «من بر چیزی آگاهی یافتم که تو بر آن آگاهی نیافتی؛ من از سرزمین «سبا» یک خبر قطعی برای تو آورده‌ام! (۲۲)من زنی را دیدم که بر آنان حکومت می‌کند، و همه چیز در اختیار دارد، و تخت عظیمی دارد! (۲۳) او و قومش را دیدم که به جای خدا به خورشید سجده می‌کنند؛ و شیطان اعمالشان را در نظرشان جلوه داده، و آنها را از راه بازداشته؛ و از این رو هدایت نمی‌شوند!» (۲۴) چرا برای خداوندی سجده نمی‌کنند که آنچه را در آسمانها و زمین پنهان است خارج (و آشکار) می‌سازد، و آنچه را پنهان می‌دارید یا آشکار می‌کنید می‌داند؟! (۲۵) خداوندی که معبودی جز او نیست، و پروردگار عرش عظیم است! (۲۶) (سلیمان) گفت: «ما تحقیق می‌کنیم ببینیم راست گفتی یا از دروغگویان هستی؟ (۲۷)}
نکتهای که از این آیات استنباط می کنیم این است که حاکم ولو اینکه نبی رئوف و رحیمی نسبت به امت باشد،اما برای برپاداشتن عدل و نظم ، حکم حق خود راقاطعانه اعمال می کند. علاوه بر این با کسانی که مسئول مردمند، بسیار سخت گیرانه برخورد نماید. اوبا هیچ یک از مسئولین مماشات و مدارا نکرده و به دنبال راضی کردن احدی از آنها نیست. تنها رضوان خداوند را مد نظر دارد چون در روزی که مردم در پیشگاه خداوند حاضر می شوند، حاکمی که در رأس حکومت است،اولین مسئول اجرای عدل در بین مردم به شمار می آید.( باید جوابگوی خداوند باشد)
ای بنده خدا رییس منصور! با کسانی که خطوط نفت و برق در منطقه مأرب و سایر نقاط را قطع می کنند با مشت آهنین برخورد کن. هرکس از قبایل مأرب که به آنها پناه دهدو یا همکاری کند نیز از آنهاست . چند صدمیلیون دلاردیگر برای اصلاح خطوط نفت و دکل های برق هدر رفته است؟!
ای مرد، ضرب المثلی عربی است که به حق می گوید (مخرب يعجز مائة باني =یک خرابکار صدتا سازنده را معطل می کند) و هنوز این خرابکاری ها ادامه دارند. آیا خرابکار و ترمیم کنندگان خرابی ها با هم قرار دارندو خرابکار از قبل ترمیم کننده نفعی می برد؟ یا بین خرابکارها و مسئولان توافقی وجود دارد؟ یا پس چه؟تا کی این وضعیت ادامه دارد و تاکی باید درآمد عمومی مردم یمن صرف بازسازی تخریب ها شود و مفسدان با این خرابکاری ها-نابودی اموال عمومی- به مردم ظلم بیشتری کنند؟ لعنت خداوند بر مفسدین و مجرمین باد. لعنت بزرگ خداوند بر آنان.
جناب رییس "عبد ربه منصور هادی "محترم، بدرستی که وضعیت حکومت و مردم یمن به نقطه عطف خطرناکی رسیده است و امور با مدارا به مجرای خود باز نخواهد گشت . به خداوندم قسم که چنین نیست(کلا و ربی الله). بلکه شما باید مانند شیر غران، شمشیر خود را بر گردن تخریب کنندگان کشور و کسانی که خون مسلمانان را به ناحق می ریزند بگذاری. حدود الهی که مانع ظلم انسان بر انسان می شوند را اجرا کن.اینگونه عدل پایدار و نظام مستقر می شودو مردم یمن در صلح و امنیت زندگی کرده و اقتصاد کشور شکوفا می گردد. بندگان در امنیت بوده و با عزت و کرامت زندگی خواهند کرد. حال اگر به نصایح امام مهدی ناصر محمد یمانی توجه نکنی ، بدون شک و تردید در تمام عرصه های امنیتی و اقتصادی به بن بست خواهی خورد. اگر حکم بدون ترحم و غیر ظالمانه را جاری نکنی و هم چنان به مدارا ادامه دهی، قادر به پرداخت حقوق کارمندان دولت نیز نخواهی بود.
ای مرد ،راضی نمودن مردم کار بسیار دشواری است، برتوست که تنها رضوان خداوند را مد نظر بگیری و کاری به راضی کردن مردم نداشته باشی. به مدح و ستایش مردم و بدگویی های آنها توجه نکن. در برابر خداوند نه تعریف تمام انس و جن به کارت می آید و نه سرزنش هایشان به تو ضرر می رساند. بلکه حاکمی قاطع و غیر ظالم باش . خداوند سلیمان را حاکم بر انسانها ، جنیان و پرندگان کرده بود حال نگاه کن که سلیمان چگونه قاطعانه درباره آنها قضاوت کرده وحکم می دهد. او حاکمی قاطع و عادل بود( از ظلم دوری می کرد). حال ببین خداوند چگونه نبی قاطع و عادل خود -که سلام بر اوو آل دادباد-را مورد ثناء قرار می دهد. خداوند تعالی می فرماید:
{ وَوَهَبْنَا لِدَاوُدَ سُلَيْمَان نِعْمَ الْعَبْد إِنَّهُ أَوَّاب }
صدق الله العظيم [ص:30]
{ما سلیمان را به داوود بخشیدیم؛ چه بنده خوبی! زیرا همواره به سوی خدا بازگشت می‌کرد (و به یاد او بود)!}
جناب رییس "عبد ربه منصور هادی" محترم و مکرم، با آنکه دولت زعیم علی عبدالله صالح را فاسدترین نظام دولتی دنیا دانسته و فاسد می پنداریم، اما هم خداوند شاهدمن-این سخن من- است و هم مردم یمن به وضوح می بینند ، که فساد حکومت علی عبدالله صالح در مقابل فساد حکومت انتقالی امروز بسیار کوچک می نمایدوتمام مردم شریف یمن بدون هیچ تعارفی، حقیقت فتوای مرا می پذیرند مگر کسانی که غرور آنها را به راه غلط کشیده باشد.احزاب در حالی برای سلطه بریمن به کشمکش و نزاع روی آورده اند که مردم در وضعیتی بسیار بسیار بسیار خطیر بسر می برند، از خدا بترسید! به جنبش علیه فساد در منطقه حضرت موت
بنگرید. می خواهند شمالی ها را به بهانه اینکه از اهالی یمن شمالی هستنداز حضرموت یمن بیرون رانند . لذا به آنها می گویم: گناه بوفه دار شمالی چیست ، آیا او تصمیم گیرنده و قانون گذار است ؟ یا مغازه دار و صاحب کارگاه پنچرگیری چه گناهی دارند؟آیا می خواهید به آنها حمله کرده و اموالشان را به غارت برده و خودشان را به قتل برسانید؟ اینکار که بزرگترین فساد است.و خداوند تعالی می فرماید:
{{{ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا وَلَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ }}}
صدق الله العظيم [الحج:40]
{و اگر خداوند بعضی از مردم را بوسیله بعضی دیگر دفع نکند، دیرها و صومعه‌ها، و نمازخانه ها، و مساجدی که نام خدا در آن بسیار برده می‌شود، ویران می‌گردد! و خداوند کسانی را که یاری او کنند یاری می‌کند؛ خداوند قوی و شکست ناپذیر است}
ای یمانی حضرموتی،آیا یک شمالی مثل تو یمنی، مسلمان، هموطن و مظلوم نیست.چرا به او ظلم مضاعف کرده و خون او را می ریزی یا مالش را غارت می کنید؟به چه گناهی او را می کشید؟ از خدا بترسید .این فساد بسیار بزرگی است.
"عبد ربه منصور" به منطقه شما سفر کرده است ، اما باید دید می آید تا قاطعانه و غر ظالمانه برخورد کند یا از در مدارا برآید...اگر بخواهد مدارا کند ، که نمی تواند با همه مدارا کرده و به همه شما چیزهایی را که می خواهید بدهد. اینکار باعث می شود برخی از شما به ظلم وسرکشی و فساد بیشتری در زمین بپردازید.
ای هموطنان یمنی که در جنوب یمن زندگی می کنید ، ساکنین شمالی یمن نیز مانند شما مورد ظلم قرار گرفته اند، نه اقتصاد درستی دارند و نه امنیتی.بیشتر از این به برادران خود ظلم نکنید .خون آنها را نریزید؛ اموالشان را غارت نکرده و به حیثیتشان تعرض ننمایید ، در غیر این صورت از خداوندی که قدرتش بیشتر و کیفرش سخت تر است؛ به کجا پناه خواهید برد؟ای شمالی ها و جنوبی ها از خداوند بترسید که عقاب او شدید است.
در اینجا از حقیقتی سخن می گویم که تمام یمنی های جنوب از آن آگاه هستند:هر کسی که از جنوب یمن به ناحیه شمالی میرود مورد تقدیر و احترام برادران هموطن شمالی قرار می گیرد.پس چرا شما چنین نیستید و سینه هاتان را سرشار از کینه و غضب می بینم؟ می دانم ، این به خاطر انزجار و نفرت شما از حکومت است ؛ یا سبحان الله !حاکم امروز یمن کیست؟ آیا رییس عبد ربه منصور هادی از شما نیست؟ رییس حکومت انتقالی "باسنده "از حضر الموت نیست؟و وزیر دفاع و وغیره وغیره و ... مگر از شما نیستند؟ گناه هموطنان شمالی شما چیست که در منطقه حضر الموت بر علیه آنها اعلان جنگ کرده اید، آیا از خدا نمی ترسید؛ فکر نمی کنید؛ متذکر نمی شوید؟گوش کنید چه می گویم:
به خداوندی که جز او خدایی نیست سوگند، اگر خداوند در زمین به من تمکین دهد، به اذن باری تعالی جنگ را بهخانه های کسانی که در زمین فساد کنند ادامه میدهم، چه در شمال یمن باشند و چه در جنوب آن. هیچ کس از عقاب من -که بر اساس حدود الهی اجرا خواهد شد-در امان نمی ماند مگر آنکه قبل از اینکه به او دست یابم توبه کند؛ که در این حالت خداوند به من قدرت واجازه تسلط بر آنان را نداده است لذا حد الهی را بر آنان جاری نمی کنم.
گواه آن فرموده خداوند تعالی است که:
{إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الْأَرْضِ فَسَادًا أَنْ يُقَتَّلُوا أَوْ يُصَلَّبُوا أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُمْ مِنْ خِلَافٍ أَوْ يُنْفَوْا مِنَ الْأَرْضِ ۚ ذَٰلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا ۖ وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ ﴿٣٣﴾إِلَّا الَّذِينَ تَابُوا مِنْ قَبْلِ أَنْ تَقْدِرُوا عَلَيْهِمْ ۖ فَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ ﴿٣٤﴾}
صدق الله العظيم [المائدة]
{ کیفر آنها که با خدا و پیامبرش به جنگ برمی‌خیزند، و اقدام به فساد در روی زمین می‌کنند، فقط این است که اعدام شوند؛ یا به دار آویخته گردند؛ یا دست (راست) و پای (چپ) آنها، بعکس یکدیگر، بریده شود؛ و یا از زمین خود تبعید( زندان) گردند. این رسوایی آنها در دنیاست؛ و در آخرت، مجازات عظیمی دارند.}
ای مردم و قبائل یمن! خوف خدا را در دل داشته باشید، خود و خانواده تان از خدا ترسیده و اطاعت کرده و خانواده را از انجام اعمال منکر نهی نمایید. سران قبائل نیز افراد خود را نهی کنند. هرکس به اندازه توان خود
اطرافیان خود را نهی کرده و نصیحت نماید ، بندگان خداوند و برادران یکدیگر باشید.
ای کسانی که خداوند زمام امور را در شمال و جنوب یمن بر عهده شما گذاشته است، از خدا پروا کنیدو بدانید در پیشگاه او مسئول برقراری عدل و مساوات و نظم و امنیت در شمال و جنوب یمن هستید. داشتن زمام امور در ارض یمن؛ حجت خداوند برشماست . شما در پیشگاه پروردگار مسئول امر به معروف و نهی از منکرید. گواه آن فرموده خداوند تعالی است که :
{الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ ۗ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ (41)}
صدق الله العظيم [الحج]
{ همان کسانی که هر گاه در زمین به آنها قدرت بخشیدیم، نماز را برپا می‌دارند، و زکات می‌دهند، و امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند، و پایان همه کارها از آن خداست}
امر به معروف و نهی از منکر را به چه کسی واگذار می کنید، یمن سعادتمندی که باوضعیت خطیرش به سوی بدبختی رانده شده و بدتر نیز می شود؟ اوضاع هر روز بدتر و بدتر می شود؛ تا زمانی برسد که خداوند به وعده حق خود عمل کرده و حق را را برقرار سازد که خداوند ارحم الراحمین است.
به خداوندی که جز او خدایی نیست قسم می خورم ، که ملکوت زمین و زمامداری آن به اندازه تخت کفشم(نعل قدمی) برایم ارزش ندارد . اما آرزوی من زمامداری و حاکمیت بر زمین در راه خداوند یکتا است تا به هدف خود دست یابم؛تا با تمام قدرتی که خداوندگارعطا نموده است امر به معروف و نهی از منکر کرده و مانع شوم انسان در حق برادر انسانش ظلم کند، -اما- مردم را به زور وادار نمی کنم که به حضرت رحمن ایمان بیاورند. گواه آن فرموده خداوند تعالی است که:
{وَقُلِ الحقّ مِن رَّبِّكُمْ فَمَن شَاء فَلْيُؤْمِن وَمَن شَاء فَلْيَكْفُرْ}
صدق الله العظيم [الكهف:29]
{بگو: «این حقّ است از سوی پروردگارتان! هر کس می‌خواهد ایمان بیاورد ، و هر کس میخواهد کافر گردد!»}
خداوند در آیات محکم کتابش دستور داده است برای جلوگیری از ظلم انسان در حق برادر انسانش؛ حدود جبری الهی اجرا گردد، کسی که به ظلم و ناحق انسان دیگر را که برادر اوست به قتل برساند، باید کشت. حتی اگر فرد مسلمان، یک کافر را به جرم کفر به قتل برساند ؛ باید حد الهی مقرر شده در آیات محکم کتاب درمورد او اجرا شود یعنی حدی که برای قتل فرد بی گناهی که مفسد فی الأرض نبوده تعیین شده است. خداوند به ما فرمان نمی دهد کافرانی را که به جنگ دین ما برنخاسته اند؛ به قتل برسانیم، بلکه امر این است تا نیکی کرده و با قسط و عدل با آنهارفتار نماییم .گواه آن فرموده خداوند تعالی است که :
{لَّا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ لَمْ يُقَاتِلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَلَمْ يُخْرِجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ أَن تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَيْهِمْ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُقْسِطِينَ (8)}
صدق الله العظيم [الممتحنة]
{خدا شما را از نیکی کردن و رعایت عدالت نسبت به کسانی که در راه دین با شما پیکار نکردند و از خانه و دیارتان بیرون نراندند نهی نمی‌کند؛ چرا که خداوند عدالت‌پیشگان را دوست دارد}
ای کسانی که پزشکان و پرستاران بیمارستان العرضی وزارت دفاع را به قتل رسانده اید، به چه حقی دکتر را می کشید ؛او که طبیب انسان است و اسلحه ای بر دوش ندارد؟ شما پزشکان بیمارستان العرضی و پرستاران و بیمارانی را که تحت نظرشان بودند را می کشید؟ شما چه کسانی هستید؟ چه کسانی پشت سر شما هستند ؟ چرا هنوز خود را پنهان می کنید؟ ای مردم در یمن امروزی ما چه خبر است؟ از شدت ظلم و فسادی که شاهد آن هستیم، سینه تنگ است و قلب دیگر نمی تواند صبوری کند و امید دارم خداوند به حال مظلومان جهان چه مسلمان و چه کافر نظر نماید، که رحمت و علم خداوند شامل همه چیزبوده و او غفور و رحیم است، ، حسبي الله لا إله إلا هو على توكلت وهو ربّ العرش العظيم.
وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
أخوكم الإمام المهدي ناصر محمد اليماني.
اضغط على الصورة لفتحها بصفحة مستقلة